Skip to main content

امروزه الیاف فولادی نقش مهمی در تولید بتن مسلح و سازه‌های بتنی پیدا کرده‌اند. همچون زمان قدیم که کاه با گل مخلوط می‌شد، فیبر بتن را با ملات بتن مخلوط می‌کنند تا قوام و دوام افزایش یابد.

یکی از مهم‌ترین نقش‌های فیبر بتن، افزایش مقاومت کششی بتن به وسیله‌ی کاهش ایجاد ریزترک‌های حاصل از بارگذاری خارجی است. در مواردی که بارهای ضربه‌ای به سازه‌ی بتنی وارد می‌شود یا سازه در معرض موج انفجار است، استفاده از فیبر بتن و بتن الیافی راه حلی خوب است. جالب است بدانید استفاده از بتن مسلح با فیبر در کف باندهای فرودگاهی یا کف پمپ‌بنزین‌ها از الزامات قانونی است.

فیبر بتن در اشکال مختلفی تولید می شوند. حتی فیبرهای غیر فلزی در جنس‌های پلی‌پروپیلن و شیشه‌ای هم تولید می‌شوند که بیشتر در گچ مصرف می‌شوند. فیبرهای بتنی که در اطلس پگاه عرضه می‌شوند از جنس فولاد گالوانیزه هستند که در انتهای هر طرف آن یک انحنا دارد.

شکل‌های مختلف فیبر بتن به استحکام بتن کمک می‌کنند اما فیبرهای عرضه شده توسط ما به شکل Hooked هستند که می‌توانند به بیشتر شکل ممکن در لایه‌های بتن گره ایجاد کرده و مقاومت آن را بیش از بقیه‌ی انواع آن افزایش دهد.

ارسال پاسخ

Close Menu

با ما در تماس باشید

  • تلفن: ۳۳۹۰۹۰۲۰ – ۰۲۱
  • تلگرام – واتس اپ: ۰۹۳۷۰۶۰۵۶۶۲
  • پست الکترونیک: info@atlaspegah.com
  • دفتر مرکزی: تهران، خیابان ۱۵ خرداد، بعد از پامنار، پلاک ۳۴۱